Amazon opatentował opaski śledzące ruch pracowników w czasie rzeczywistym

2 lutego 2018, 09:55
Amazon
Fot. Wikimedia.org
CyberDefence24
CyberDefence24

DOTYCZY:


Amazon opatentował opaski śledzące w czasie rzeczywistym ruch i lokalizację pracowników. Mają być one noszone na nadgarstkach. Według dokumentów patentowych, system powstał w celu monitorowania wydajności pracy osób zatrudnionych w magazynach Amazona.

O sprawie jako pierwszy poinformował w czwartek serwis The Verge. System monitorujący pracowników magazynów Amazona będzie składał się z sieci urządzeń ultradźwiękowych, które rozmieszczone będą na terenie magazynów, a także opasek przypominających zegarek na rękę i przeznaczonych dla pracowników. Nad wszystkim czuwać będzie oprogramowanie monitorujące i zarządzające działaniem systemu.

Opaski dla pracowników wyposażone mają być w moduł ultradźwiękowy, pozwalający na śledzenie położenia osoby, na której nadgarstku znajduje się opaska. Jeśli pracownik magazynu podniesie niewłaściwą paczkę, w urządzeniu włączy się brzęczyk sygnalizujący, że powinien skierować się do innego miejsca.

Dokumenty patentowe opisują system jako technologię mającą służyć oszczędności czasu pracy w magazynie, jednakże pomysł spotkał się z dużą krytyką ze strony aktywistów na rzecz prywatności oraz praw pracowniczych. Amazon w przeszłości był już oskarżany o łamanie prawa pracy, a także zmuszanie pracowników do wykonywania obowiązków bez należytych przerw oraz pod dużą presją czasu.

System został dopiero co opatentowany i nie jest pewne, czy Amazon zdecyduje się na jego zastosowanie w praktyce.

PAP - mini

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 2
ak
wtorek, 6 lutego 2018, 18:42

Kolejny etap wyciskania cytryny. Teraz będzie można jeszcze lepiej, dokładniej wyciskać.

Autor
piątek, 2 lutego 2018, 15:42

biologiczne roboty do roboty

Tweets CyberDefence24