Reklama

Armia i Służby

20-latek ukradł 5 mln dol. w bitcoinach przejmując telefony komórkowe

FOT. TYPOGRAPHYIMAGES/ PIXABAY
FOT. TYPOGRAPHYIMAGES/ PIXABAY

Według kalifornijskich organów ścigania, 20-letni student ukradł 5 mln dol. w bitcoinach przez ataki, polegające na przejmowaniu kontroli nad numerami telefonów komórkowych. Wśród ofiar ataków są m.in. osoby powiązane ze środowiskiem kryptowalutowym.

Serwis Motherboard podał, że policja w Kalifornii 12 lipca aresztowała 20-letniego studenta pod zarzutem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się hakowaniem telefonów. Podejrzany Joel Ortiz pochodzący z Bostonu miał razem ze wspólnikami zhakować karty SIM w telefonach 40 osób - donosi serwis.

Serwis podkreśla, że to pierwsze oficjalnie wszczęte postępowanie przeciwko sprawcom ataków, posługującym się metodą przejmowania kart SIM w telefonach, która służy najczęściej do kradzieży tokenów kryptowalutowych i przejmowania kont w mediach społecznościowych.

Według Motherboard, Ortiz i jego wspólnicy obrali za cel grupę osób działającą w środowisku kryptowalutowym, a nawet zhakowali telefony kilku uczestników konferencji Consensus poświęconej tej tematyce, która odbywała się w Nowym Jorku w maju tego roku.

20-latkowi przedstawiono 28 zarzutów. 13 z nich dotyczy kradzieży tożsamości, kolejne 13 - uzyskania nieuprawnionego dostępu do informacji w wyniku hakowania, a dwa pozostałe obejmują kradzież o znacznej wartości - informuje Motherboard.

Źródło:PAP
Reklama

Komentarze

    Reklama