Wielka Brytania walczy z oszustwami podatkowymi na platformach e-commerce

24 listopada 2017, 08:26
London

Brytyjski rząd wprowadzi środki mające na celu zwalczenie unikania i uchylania się od zobowiązań podatkowych przez firmy technologiczne oraz sprzedawców działających na platformach e-commerce w rodzaju eBay i Amazon - podała w środę agencja Reutera.

Niektóre przedsiębiorstwa międzynarodowe unikały płacenia podatku dochodowego związanego ze sprzedażą klientom w Wielkiej Brytanii - powiedział brytyjski minister finansów Philip Hammond. Aby zapobiec podobnym praktykom, Wielka Brytania wprowadzi podatek u źródła. Według Hammonda może to przynieść nawet 200 mln funtów rocznie.

 

Szef resortu finansów zapowiedział również obłożenie wirtualnych platform sprzedaży odpowiedzialnością za płacenie podatku VAT od dokonywanych za ich pośrednictwem transakcji. Ma to zapewnić dodatkowe 30 mln funtów rocznie - podała agencja Reutera.

 

Według kwietniowego raportu agencji National Audit Office w wyniku unikania i uchylania się od zobowiązań podatkowych przez sprzedawców na eBayu i Amazonie do brytyjskiego budżetu nie trafia 1 mld funtów rocznie. 

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24