Szef Kaspersky Lab: Rosja nigdy nie zlecała nam działań szpiegowskich

29 listopada 2017, 16:25
Cyber Eugene Kaspersky

Podczas wtorkowego briefingu medialnego w Londynie szef Kaspersky Lab powiedział, że Rosja nigdy nie zlecała jego firmie działań szpiegowskich. Oświadczył też, że gdyby takie prośby padły, przeniósłby firmę z Rosji do innego kraju - podała agencja Reutera.

Jewgienij Kaspierski, szef rosyjskiej firmy Kaspersky Lab tworzącej oprogramowanie antywirusowe, podczas briefingu stwierdził, że jego firma znalazła się pod obstrzałem ze strony mediów w Stanach Zjednoczonych i tamtejszej administracji rządowej.

 

Jego zdaniem, ataki medialne na Kaspersky Lab były nieuzasadnione i powstały na bazie nieprawdziwych informacji. Kaspierski oświadczył również, że w związku z nimi w firmie zaistniały straty finansowe i reputacyjne.

Czytaj więcej:  Kaspersky pozostanie antywirusem TVP

Jewgienij Kaspierski poinformował również, że globalne przychody Kaspersky Lab wyniosą w tym roku ponad 700 mln dolarów. W Stanach Zjednoczonych przychody firmy w bieżącym roku podatkowym mają być jednak o 5-8 proc. mniejsze, niż zakładano, ze względu na doniesienia medialne dotyczące rzekomego zaangażowania firmy w operacje szpiegowskie Rosji. Zyski Kaspersky Lab w Europie mają utrzymać się na tym samym co w roku ubiegłym poziomie, podczas gdy w pozostałych częściach świata firma odnotuje dwucyfrowy ich wzrost.

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24