NATO i Leonardo wzmacniają obronę cybernetyczną Sojuszu

26 października 2017, 13:55

Firma Leonardo wraz z Agencją NATO ds. Komunikacji i Informacji (NATO Communications and Information Agency) rozszerzają zakres usług ochrony cybernetycznej dla kolejnych central Sojuszu. Włoskie przedsiębiorstwo jest partnerem NATO na odcinku cyberobrony i wspiera ochronę systemów komputerowych NATO. 

Usługa świadczona przez Leonardo nazwana została NATO Computer Incident Response Capability – Full Operational Capability (NCIRS-FOC). W jej zakresie jest połączenie zespołów Leonardo i NCI Agency, w tym łącznie 200 komputerów, dzięki którym eksperci wykonują zadania szybkiego reagowania w obszarze obrony cybernetycznej dla ponad 70 tys. użytkowników systemów NATO na całym świecie i dla stron internetowych Sojuszu w 29 państwach.

 

Rozszerzenie usługi na nowe centra Sojuszu przyjęto w umowie z 2015 roku. Wdrażanie dobrze funkcjonującego programu są elementem trwałego wzmacniania zdolności obronnych, określonych w Planie Działań Cyberobrony Sojuszu (Alliance's Cyber Defence Action Plan).

 

NCIRC gwarantuje ochronę cybernetyczną dla NATO na wszystkich poziomach - od przenośnych urządzeń indywidualnych użytkowników do całych siedzi w centralach Sojuszu, w tym w Dowództwie Sił Powietrznych NATO (NATO Allied Air Command). Ponadto system skutecznie ochraniał dwa ostatnie szczyty NATO w latach 2014 i 2016.

 

System zaprojektowany jest do adaptacji do zmian na cybernetycznym polu bitwy. Kilka zespołów specjalistów zajmują się detekcją i odpowiadaniem na ewoluujące zagrożenia cybernetyczne. Leonardo i jego partnerzy technologiczni planują dalej rozwijać możliwości NCIRC-FOC.

 

Leonardo świadczy również usługi z zakresu cyberbezpieczeństwa dla państw, korporacji międzynarodowych i instytucji finansowych indywidualnie. W Wielkiej Brytanii i Włoszech świadczy usługi bezpośrednio dla rządów i agencji państwowych, ale i prywatnych przedsiębiorstw, w tym z przemysłu zbrojeniowego. Poza Europą świadczy również usługi także w Azji Południowo-Wschodniej.

KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24