Reklama

Polityka i prawo

Największe progamistyczne wydarzenia w Europie rusza za niespełna 50 dni

Fot. yogendras31/Pixabay
Fot. yogendras31/Pixabay

Między 10 a 25 października na językach całej Europy znajdą się… języki kodowania. Wyjątkowość CodeWeek, bo tak nazywano Europejski Tydzień Kodowania, polega na tym, że każdy może wziąć w nim udział i każdy może zgłosić swoją inicjatywę.  

Każdy może się włączyć

Ministerstwo Cyfryzacji ma nadzieję, że tak, jak w poprzednich latach, i w tym roku Polska znajdzie się w czołówce krajów najbardziej aktywnych pod względem liczby zorganizowanych wydarzeń. W ubiegłym roku zajęliśmy drugie miejsce - przypominam na swojej stronie internetowej resort. 

Europejski Tydzień Kodowania jest dla wszystkich. Nieważne, czy jesteście członkami koła programowania w szkole czy profesorami, nauczycielami języka polskiego, właścicielami firm IT, doświadczonymi programistami, czy po prostu entuzjastami nowych technologii – jeśli tylko macie pomysł, jak w przystępny sposób opowiedzieć innym o programowaniu lub zachęcić ich do zorganizowania własnej inicjatywy - działajcie! - zachęca resort cyfryzacji. 

Daj się zainspirować

W tym roku, ze względu na pandemię, wiele naszych codziennych i zawodowych aktywności przeniosło się do świata online. Ta zmiana nie ominęła także Europejskiego Tygodnia Kodowania – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Uczestnicy tegorocznej edycji mają wybór: działanie zgłoszone do #CodeWeek2020 może być tradycyjnym spotkaniem lub wydarzeniem odbywającym się w sieci – dodaje szef MC.

Informacja prasowa Ministerstwa Cyfryzacji

Reklama

Komentarze

    Reklama