Mozilla chce połączyć przeglądarki i rzeczywistość wirtualną

24 listopada 2017, 08:26
Cyber Mozilla

Firma Mozilla realizuje projekt Social 3D Web, który ma pozwolić na poszerzenie grona odbiorców rzeczywistości wirtualnej i mieszanej przez połączenie jej z przeglądarkami w ramach wspólnej, otwartej platformy społecznościowej.

Platforma Social Mixed Reality powstaje z wykorzystaniem otwartych standardów WebVR i narzędzi A-Frame. Ma to pozwolić na stworzenie spójnego środowiska i jednolitego interfejsu dla użytkowników korzystających z różnych urządzeń. Firma otworzyła również swoje repozytoria Github z myślą o użytkownikach zainteresowanych udziałem w pracach i dostarczeniem informacji zwrotnych.

 

Social 3D Web Mozilli ma umożliwiać użytkownikom łączenie się i wchodzenie w interakcje w wirtualnej, trójwymiarowej przestrzeni. Prace nad własnymi platformami społecznościowymi wykorzystującymi technologie rzeczywistości wirtualnej i rozszerzonej prowadzą również inne firmy, m.in. Facebook.

 

Standardy WebVR są współtworzone przez skupionych w ramach World Wide Web Consortium (W3C) specjalistów z Google, Apple, Mozilli i innych firm inwestujących w rozwój technologii VR. 

 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24