Hakerzy z Korei Płn wykradli plany wojenne Korei Płd i USA

13 października 2017, 19:35
Cyber US Army 2

Przedstawiciele Korei Południowej twierdzą, iż hakerzy z Korei Północnej wykradli tajne dokumenty wojskowe. Wśród nich znajdowały się m.in. plany zlecenia zabójstwa Kim Dzong Una i innych członków reżimu. 

Światowe media powołują się na informacje pochodzące z ministerstwa obrony Korei Południowej. Wśród przejętych danych znajdują się plany wojenne, plany działań sił specjalnych, raporty dla dowódców wojsk Korei Południowej i Stanów Zjednoczonych, ale także informacje na temat elektrowni i obiektów wojskowych. Samo ministerstwo obrony Korei Południowej oraz departament obrony USA nie chcą tego komentować.

 

Południowokoreański deputowany Li Czol-Hi z parlamentarnej komisji obrony twierdzi, że łącznie ze Zintegrowanego Centrum Danych Obrony przejęto 235 gigabajtów dokumentów. 80% z nich nie zostało jeszcze zidentyfikowanych.

 

Włamanie miało miejsce we wrześniu zeszłego roku. W maju Seul poinformował o cyberataku, lecz nie ujawniono skali.

 

Przez ostatnie lata ilość ataków ze strony Pjongjangu wzrosła. Celami były przede wszystkim instytucje i podmioty państwowe. Mówi się, iż Korea Północna ma swoich hakerów także w Chinach. Reżim północnokoreański zaprzecza wszystkim podobnym doniesieniom. 

KomentarzeLiczba komentarzy: 6
Czesio
sobota, 14 października 2017, 00:30

Ale jaja, to pewnie Kim Dzong Kasperski tego dokonał.

Kimowiwzadnicustal
piątek, 13 października 2017, 23:41

I dlatego teraz ten dyktatorek tak szaleje. Wie że nie ma czego się obawiać.

gts
piątek, 13 października 2017, 21:27

Mam wrazenie ze w tych tajnych bazach swiata zachodniego zaczely pracowac dzieci kwiaty ktorzy sa za make love not war w zwiazku z tym ovhoczo dziela sie, udostepniaja lub pozostawiaja niezabezpieczone newraligczne informacje. Normlanie karygodne i chyba powinoo w koncu zostac karane odsiadka na co najmniej 10 lat. Bo beztroska i dyletanctwo niektorych jest wrecz oszalamiajace.

Zoomer
poniedziałek, 16 października 2017, 12:35

To jakiś absurd pisany przez szaleńca. Czy ktoś normalny uwierzy, że tego typu plany można znaleźć w internecie?

Tweets CyberDefence24