Google wprowadza pakiet zabezpieczeń dla najbardziej narażonych na ataki

18 października 2017, 17:44
Google laptop

Google Advanced Protection ma być przeznaczony dla osób najbardziej narażonych na ataki, m.in. polityków i dziennikarzy. Na pakiet składają się ograniczenia dostępu aplikacji do usług Google, rozwinięty system odzyskiwania konta i dwustopniowa weryfikacja.

Usługa Google Advanced Protection jest kierowana do osób szczególnie narażonych na ataki nastawione na kradzież poufnych danych na prywatnym koncie. W ogłoszeniu na blogu Google menedżer produktu Dario Salice wśród potencjalnych użytkowników wskazał na "członków sztabów wyborczych, dziennikarzy chroniących poufność źródeł i osoby doświadczające przemocy w związku". Firma ogłosiła usługę w ramach obchodów miesiąca cyberbezpieczeństwa.

Czytaj więcej: Fact checking metodą Google na fake news. Nowe narzędzie giganta

Poza regularnymi aktualizacjami zabezpieczeń podstawą pakietu Advanced Protection mają być dwustopniowa weryfikacja z zastosowaniem kluczy bezpieczeństwa zawartych na zewnętrznym urządzeniu podłączanym bezprzewodowo lub przez USB, rozbudowany system odzyskiwania konta oraz ochrona przed przypadkowym przyznawaniem uprawnień szkodliwemu oprogramowaniu poprzez domyślne blokowanie dostępu zewnętrznych aplikacji do usług Google takich jak Gmail czy Drive. Zgodnie z zapowiedzią w początkowym okresie na liście zaufanych aplikacji znajdą się wyłącznie produkty samego Google, jednak w przyszłości ich lista ma być rozszerzana.

Aby skorzystać z pakietu Advanced Protection niezbędne jest posiadanie konta Google. Zapisanie się do usługi wymaga przeglądarki obsługującej standard kluczy bezpieczeństwa U2F (na razie wyłącznie Google Chrome). 

PAP - mini

CyberDefence24
CyberDefence24
KomentarzeLiczba komentarzy: 0
No results found.
Tweets CyberDefence24