Reklama

Armia i Służby

Technologie w armii. Jak Microsoft współpracuje z wojskiem?

fot. CyberDefence24.pl
fot. CyberDefence24.pl

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft w rozmowie z redakcją CyberDefence24.pl mówi o potencjale technologii w armii i współpracy między komercyjnymi firmami a wojskiem.

Reklama

Giganci technologiczni często decydują się na współpracę z wojskiem - z korzyścią dla obu stron dostarczają rozwiązania dla armii w oparciu o nowe technologie.

Angus MacGregor-Millar, General Manager, Defense & Intelligence z Microsoft, który niegdyś służył w armii brytyjskiej i uczestniczył w operacjach NATO na terenie Macedonii i Kosowa, po zakończeniu kariery w wojsku skoncentrował się na działalności związanej z rynkiem IT.

Teraz w rozmowie z CyberDefence24.pl opowiada o współpracy firmy z m.in. armią brytyjską, amerykańską, australijską czy polską.

Odpowiada, dlaczego wojsko decyduje się na współpracę z gigantami technologicznymi; jakie rozwiązania i wdrożenia udało się do tej pory zaproponować armii; na czym polega współpraca oraz jakie umiejętności powinien posiadać żołnierz w zakresie IT, by odpowiadać za obszar cyberbezpieczeństwa. 

Zapraszamy do obejrzenia wideo. 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama
Reklama

Komentarze (4)

  1. Ech

    Glowna rzecz ktora powinna byc znana w kfestii obronnosci jest to ze NSA (USA) podsluchuje wsztsko co sie dzieje w google, FB, instagramie, whotsapie itp. Wedlog Edwarda Swondena w ksiazce "No plece to hide" - w 2014 roku (on ma wiedze o tym okresie) USa - w Polsce podsuchwalo ok 3 miliony rozmow telefonicznych kazdego dnia (ok 71 milionow miesiecznie) Kazdego roku zwiekszajac target poduchow o 20%. Czasmu USA dotowalo Polski przemysl teleinformatyczny bo byl zbyt przestarzay by dobrze podsuchwac. Odczywscie nie dotczy to Tylko naszego kraju ale podsuchwani takze wsztskich pzrwdcow UE. Duzo by pisac to pownna byc BIBLIA w CYBERBEZICZSTWEI . Potem dopiero myslec co zrobci zreszta Jestemsy jak na takezu pod kazdm wzgdem.

    1. Andrettoni

      Jaki polski? Pomijając to, że podsłuchuje nas USA i Chiny, to nasze firmy telekomunikacyjne wykupili Francuzi i Niemcy.

    2. Ech

      Chiny to sie nie umywaja do USa. Dopieo sie od nich ucza co mozna robic

  2. JSM

    Albo komuś odbiło albo ja niczego nie rozumiem. Nie ma na świecie gorszych jakościowo produktów z branży IT niż produkty Microsoftu. Komu odbiło żeby to stosować w wojsku?

    1. ascii

      gorsze oczywiście są ale też podpisuje się pod tym zasadniczym pytaniem.

  3. Andrettoni

    Wojsko powinno mieć projekty w żaden sposób nie związane z produktami komercyjnymi. Począwszy od procesorów o własnej architekturze po oprogramowanie. Gry nie muszą na tym dobrze działać. Bardziej odpowiednie byłyby tu rozwiązania stosowane prze NASA, a tam Microsoftu nie ma. Naukowcy, nie korporacje.

  4. rozczochrany

    Tylko autonomiczne polskie rozwiązania. Żadnego uzależniania losu Polski i Polaków od interesów i widzimisię wielkich ponadnarodowych korporacji. Nie może Bil Gates i rada nadzorcza jego korporacji wpływać na szanse obrony Polski.

Reklama