Reklama

Biznes i Finanse

Poczta Polska uczestnikiem warsztatów Cyber Range

fot. Tianyi Ma/ Unsplash/ Domena publiczna
fot. Tianyi Ma/ Unsplash/ Domena publiczna
Autor. Tianyi Ma/ Unsplash

W dniach 1-2 grudnia br. specjaliści z obszaru cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej wzięli udział w warsztatach Cyber Range, organizowanych przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Cyfryzacja ma być strategicznym kierunkiem rozwoju Poczty Polskiej, która od kilku lat przechodzi transformację biznesową w związku z postępem technologii teleinformatycznych oraz zmianą preferencji konsumentów. 

Każdego dnia w cyberprzestrzeni dochodzi do milionów incydentów, z których wiele ma poważne konsekwencje finansowe czy wizerunkowe. Natomiast marka Poczty Polskiej jest coraz częściej wykorzystywana w działaniach cyberprzestępców. Dlatego  firma musi stawiać na cyberbezpieczeństwo, spółka realizuje m.in. rozbudowę nowoczesnego centrum cyberbezpieczeństwa Security Operations Center.

Na czym polegają warsztaty Cyber Range?

W dniach 1-2 grudnia br. specjaliści z obszaru cyberbezpieczeństwa Poczty Polskiej wzięli udział w warsztatach Cyber Range, organizowanych przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa.

Cyber Range to warsztaty z wykorzystaniem nowoczesnego środowiska cyber-poligonu, czyli symulowanej sieci. Ich celem było stworzenie warunków, by zmierzyć się w sposób kontrolowany z sytuacjami, które potencjalnie mogą przytrafić w codziennej pracy w obszarze cyberprzestrzeni. W ćwiczeniach organizowanych przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa pocztowcy mogli zweryfikować swoje kompetencje w warunkach mocno zbliżonych do realnych działań, co pozwoli w efekcie lepiej chronić systemy informatyczne spółki.

"Systemy teleinformatyczne Poczty Polskiej, które wspierają naszą pracę, są niezwykle rozległe i mogą prowokować do cyberataków. Dlatego ciągle inwestujemy w cyberbezpieczeństwo, aby spełniać najwyższe standardy bezpieczeństwa świadczonych usług. Poczta zdecydowała się wzmocnić swój zespół cyberbezpieczeństwa biorąc udział w ćwiczeniach Cyber Range organizowanych przez Eksperckie Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa podległe Ministerstwu Obrony Narodowej" – skomentował Krzysztof Falkowski, wiceprezes Poczty Polskiej.

Szkolenie kadr w cyberprzestrzeni

W spotkaniu uczestniczyli również Paweł Dziuba, dyrektor Eksperckiego Centrum Szkolenia Cyberbezpieczeństwa (ECSC), gen. bryg. Karol Molenda, dyrektor Narodowego Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) oraz Aneta Trojanowska, dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Obrony Narodowej, którzy wskazywali na to, jak ważne jest szkolenie kadr w obszarze szeroko rozumianej cyberprzestrzeni.

Cyberbezpieczeństwo to nie tylko nowoczesne technologie zapewniające ochronę danych i informacji, ale przede wszystkim człowiek, który jest najistotniejszym ogniwem w procesie reagowania na cyberzagrożenia. Celem Poczty Polskiej ma być praca nad wzrostem świadomości pracowników, poprzez edukację uświadamiającą o nasilających się atakach oraz skutkach nieprzemyślanych zachowań. 

Wśród operatorów usług kluczowych krajowego systemu cyberbezpieczeństwa biorących udział w warsztatach znalazły się: Poczta Polska S.A., Enea S.A., KGHM Polska Miedź S.A., Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, Narodowy Bank Polski, PGE Polska Grupa Energetyczna S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., PKO Bank Polski S.A. oraz CSIRT MON.

Na podst. informacji prasowej 


Chcemy być także bliżej Państwa – czytelników. Dlatego, jeśli są sprawy, które Was nurtują; pytania, na które nie znacie odpowiedzi; tematy, o których trzeba napisać – zapraszamy do kontaktu. Piszcie do nas na: [email protected]. Przyszłość przynosi zmiany. Wprowadzamy je pod hasłem #CyberIsFuture. 

image
Fot. Reklama

Reklama

Komentarze

    Reklama